Hoppa till sidans innehåll

Anmälda till DM 2015

22 SEP 2015 11:00
Här kommer startlistorna till Södra Götalands TF DM lördagen den 26 september 2015
  • Skapad: 22 SEP 2015 11:00

Pojkar/Herrar

 

50kg

Emilio Andrade-Gustavsson Jönköpings AK U 030503

Jesper Svensson  Jönköpings AK U 030228

Lucas Svensson  Jönköpings AK U 041203

 

56kg

 

62kg

 

69kg

Mikael Olsson  Ronneby AK S 701119

Elias Axelsson  Ronneby AK U 040309

Marcus Dolama  Ronneby AK S 880916

Bellmin Jasarevic  Jönköpings AK U, J 001024

Stefan Holst  Jönköpings AK S 820813

Henning Glinzer  Värnamo AK U 020206

 

77kg

Isak Gusic   Ronneby AK U 010426

Chaiwat Jantha  Jönköpings AK J, S 970731

David Wannling  Jönköpings AK J, S 970502

Simon Torikka  Olofströms FK S 931115

Henrik Bengtsson  Olofströms FK S 840214

Philip Karlsson  Olofströms FK S 930510

Alfred Walther  Värnamo AK J 950730

 

85kg

Thony Ragnarsson  Kalmar AK  S 681214

William Blomqvist  Jönköpings AK J, S 960405

Robert Löthgren  Jönköpings AK S 880219

Adam Biske  Olofströms FK S 940727

Henning Holm  Värnamo AK J 950220

 

94kg

Andreas Fransson  Kalmar AK  S 900504

Jesper Emilsson  Kalmar AK  S 900516

Inge Fälth   Jönköpings AK S, V 480522

Robert Lindqvist  Jönköpings AK J, S 960928

John Blixt   Värnamo AK J 950204

 

+94kg

Tobias Hartelius  Ronneby AK U 980709

John Nguyen  Värnamo AK U 000331

 

105kg

Oscar Bergqvist  Jönköpings AK S 910713

 

+105kg

Robert Andersson  Jönköpings AK S, V 680920

Adis Cosic   Värnamo AK J 950706

Christoffer Norell  Värnamo AK S 901115

 

Flickor/Damer

 

44kg

 

48kg

Lina Nguyen  Värnamo AK U 000812

 

53kg

Ammie Blomberg  Kalmar AK  U, J, S 980311

Kasey Karlsson  Jönköpings AK S 941206

 

58kg

Hedvig Samuelsson  Kalmar AK  S 910920

Shanemae Sareno  Jönköpings AK U, J, S 980620

 

63kg

Lisa Neigart  Kalmar AK  U, J, S 980415

Jenni Sundin  Kalmar AK  S 900630

Ida Andersson  Jönköpings AK S          Utom tävlan

 

69kg

Emma Paulsson  Ronneby AK S 891024

Johanna Pellnor  Jönköpings AK J, S 970314

Zara Biske   Olofströms FK S 900802

Elin Huynh   Värnamo AK U 001223

Wilma Johansson  Värnamo AK U 990225

 

+69kg

 

75kg

Ellen Axelsson  Ronneby AK U 001027

Maria Hjalmarsson  Ronneby AK S 910306

Johanna Kjellsson  Ronneby AK S 830526

 

+75kg

Lisa Ohliw   Värnamo AK S 920526

 

Anmälda lag

Jönköpings AK            D-lag S  H-lag S

Kalmar AK                   D-lag S  H-lag S

Ronneby AK      U-lag D-lag S

Värnamo AK               D-lag S   H-lag S 

 

Domare

Svante Ragnarsson Kalmar AK

Thony Ragnarsson Kalmar Ak

Björn Andersson Kalmar AK

Robert Andersson Jönköpings AK

Stefan Holst Jönköpings AK

Pauline Holst  Jönköpings AK

Zara Biske  Olofströms FK

Lars-Olof Stålner Sörby BoIs

Viking Johansson Ronneby AK

Sten Nilsson Ronneby AK 

Skribent: Stefan Holst
Epost: This is a mailto link

  

Info om coronaviruset

STF:s Årsmöte

 

 Aktuella kurser

Eleiko

 Våra projekt


Aktuella tävlingar

Tävlingsstopp fram till och med 31/1  
   
   

 Ufonden

NTF

 

Postadress:
Södra Götalands TF
Daniel Berg, Banjogatan 25
421 46 Västra Frölunda

Kontakt:
Tel: +4631455177
Fax: +4631455177
E-post: This is a mailto link

Se all info