Hoppa till sidans innehåll

Information för tävlande på veteran-SM

14 SEP 2021 12:37
Veteran-SM arrangeras i Bergsjö lördagen den 18 september. Här är hålltider och startlistor.
  • Skapad: 14 SEP 2021 12:37

Invägning: kl 09.00 – 10.00 i Badhuset som ligger vid skolan (ca 400 m från hallen)

Tävlingstider är planerat enligt nedan:

Grupp 1 – tävlingsstart kl 11.00
M55-59
M60-64
M65-69
M70-74
M75-79

Grupp 2 – tävlingsstart ca kl 12.30
W35-39
W40-44
W45-49
W50-54
W55-59

Grupp 3 – tävlingsstart ca kl 14.00
M45-49
M50-54

Grupp 4 – tävlingsstart ca kl 15.30
M35-39
M40-44

Frågor om tävlingsschemat, kontakta Tomas Östlund, This is a mailto link

Startlista veteran-SM

Efternamn

Förnamn

Förening

Licens

Klass

Ahl

Marcus

Landskrona AK

1985-10-20

M35-39

Ismailov

Emin 

Väsby AK

 1983-07-20

M35-39

Ismailov 

Emchad

Väsby AK

1984-12-22

M35-39

Olofsson

Rasmus 

Stockholms AK 

1984-06-17

M35-39

Nilsson

Jonathan

Bergsjö AK

1979-04-14

M40-44

Sundström

Johnny

Bergsjö AK

1977-05-22

M40-44

Högdahl

Lars-Johan

Bergsjö AK

1973-11-13

M45-49

 Hörndahl

Andreas

Stockholms AK 

1973-05-11

M45-49

Engström

Daniel

Boxen Barbell AK

1972-09-16

M45-49

Hertzberg

Fredrik

Landskrona AK

1973-10-04

M45-49

Karlsson

Tomas

Vallentuna TK

1972-11-29

M45-49

Kronberg 

Robert 

Mossebergs AK

1976-08-15

M45-49

Schneider

Andreas 

Stockholms AK 

1976-11-27

M45-49

Skyman

Christian

Vallentuna TK

1972-02-07

M45-49

Wiklund

Tobias

Sundsvalls AK

1973-06-27

M45-49

Lönnberg 

Joachim

Dönje AK

1968-11-29

M50-54

Söderberg

Patrik 

 

1971-03-28

M50-54

Östlund

Tomas

Bergsjö AK

1967-03-07

M50-54

Palmberg

Kjell

Vallentuna TK

1965-02-10

M55-59

Sundberg

Bengt

Bergsjö AK

1966-08-10

M55-59

Åberg

Klas 

Fyshuset SK

1962-06-10

M55-59

Johansson

Toni

Vallentuna TK

1959-12-12

M60-64

Kortelainen

Jorma

Vallentuna TK

1960-06-14

M60-64

Kortelainen

Raimo

Vallentuna TK

1961-10-22

M60-64

Rudberg

Tomas 

Marks TK

1959-05-01

M60-64

Wahlgren

Peter 

Stockholms AK 

1955-06-11

M65-69

Abrahamsson 

Karl-Axel 

Sandvikens AK

1951-04-18

M70-74

Mattsson

Anders

Malmö LK

1951-01-24

M70-74

Forslund 

Per

Väsby AK

1943-03-18

M74-79

Aderlied

Ryno 

Södra TK

1946-09-12

M75-79

Boström

Arnold

Södra TK

1946-10-10

M75-79

Cederblad

Louice 

Bergsjö AK

1983-07-28

W35-39

Lagerborg

Caroline 

Spårvägens TK

1986-01-16

W35-39

Depere

Inga

Dönje AK

1979-11-10

W40-44

Falk 

Olivia

Vallentuna TK

1977-07-05

W40-44

Ungh

Malin

Dönje AK

1977-11-05

W40-44

Liljegren

Anna

Vallentuna TK

1974-05-04

W45-49

Nordh

Chanica 

Växjö AK

1976-09-03

W45-49

Nyhlén

Karin

Vallentuna TK

1973-06-02

W45-49

Petrell

Lina

Vallentuna TK

1973-09-06

W45-49

TIllman

Christina

Mockfjärds AK

1968-04-05

W50-54

Krönlein 

Eva 

Mockfjärds AK

1966-08-25

W55-59


Ser du felaktigheter? Maila rättelser till This is a mailto link

Skribent: Sebastian Nurmi
E-post: Adressen Gömd

  

Senior-SM 2021 i Halmstad

STF:s förbundsmöte

 

 Aktuella kurser

Eleiko

 Våra projekt


Aktuella tävlingar

18/9 Veteran-SM 
24/9 Junior-EM
8-10/10 Senior-SM

 Ufonden

NTF

 

Postadress:
Svenska Tyngdlyftningsförbundet
Box 110 16
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: +460761054992, +460707405210
E-post: office@tyngdlyftning...

Se all info