Hoppa till sidans innehåll

Anmälda till DM i Helsingborg

10 OKT 2017 20:23
  • Uppdaterad: 10 OKT 2017 20:24

Anmälda till DM i Helsingborg lördag

Damer

48 kg

Vera Stoltz, HAK Greppet 070605

Alma Reinholds, Sörby BoIS 030915

Hanna Brodin, Landskrona AK 040425

Lova Lundell, Malmö LK 060301

Alva Sandberg, HAK Greppet

 

53 kg

Gudny Odinsdottir, C4 KS 880927

Tilde Reinholds, Sörby BoIS 010612

 

58 kg

Beatrice Pramle, Sörby BoIS 880724

Julia Johannesson, Malmö LK 971104

Amanda Johannesson, Landskrona AK 950928

Sara Andersson, Landskrona AK 970527

Victoria Jeppsson, HAK Greppet 930218

Sara Gustafzelius, Lunds TK 900115

Claudia Andersson, HAK Greppet 891224

 

63 kg

Marie Brodin, Landskrona AK 74 04 26   + veteran

Åsa Kalderstam, Malmö LK 800824   + veteran

Sara Helgesson, Landskrona AK 960523

Ida Adamsson, HAK Greppet 910913

Daniella Gherman, Sörby BoIS 970923

Elin Almroth, Sörby BoIS 990329

Louise Dahlgren, Landskrona AK 880302

Emelie Persson, HAK Greppet 960123

Thea Bengtsson, Sörby BoIS 020617

 

Herrar

56 kg

Linus Persson, Sörby BoIS 041212

Malte Sandberg, HAK Greppet 070305

Isak Bern, HAK Greppet 040707

Helgi Odinsson, C4 KS 051129

Arvid Isaksson, Landskrona Ak 040305

 

62 kg

Viggo Green, Malmö LK 040208

Joen Wikingsson Sjöblom, C4 KS 030502

Alexander Leyton, HAK Greppet 041202

 

69 kg

Alvin Broman, Landskrona AK 021217

Eric Svensson, Trelleborgs ABK 031009

Adrian Öster, HAK Greppet 000916

Ronald Sanderberg, Sörby BoIS 501228     + veteran

Kiomars Zargarinejad, Lunds TK 950328

Mark Villarosa, HAK Greppet 0001§08

 

Klass 77 kg

Pontus Pramle, Sörby BoIS 880126

Viktor Ahlm, HAK Greppet 960705

Stefan Isaksson, Landskrona AK 700927   + veteran

Marcus Paulsson , Trelleborgs ABK 991202

Johan Barkentin, HAK Greppet 660904   + veteran

Filip Fröberg, HAK Greppet 920730

Henrik Arvidsson, Sörby BoIS 860823

Alex Karlsson, Landskrona AK 960714

Kevin Darazc, HAK Greppet 021123


 

Anmälda till DM i Helsingborg söndag

Damer

69 kg

Åsa Isaksson, Landskrona AK 821127    + veteran

Anna Leyton Bjällö. HAK Greppet 691207    + veteran

Emma Lundgren, Malmö LK 810929    + veteran

Åsa Lempert, Malmö LK 750524     + veteran

Ebba Jönsson, Sörby BoIS 990124

Sara Almroth, Sörby BoIS 011116

75 kg

Anna Helgesson, Landskrona AK 940120

Linette Landin, Sörby BoIS 910125

Linda Vedestig, Malmö LK 780213         + veteran

90 kg

Louise Bådholm, Landskrona AK 890920

Hanna Larsson, C4 KS 971112

 

Herrar

85 kg

Patrik Helgesson, Landskrona AK 690825    + veteran

Fredrik Nilsson, Klippans KK 730326    + veteran

Kevin Andersson Blixt, Malmö LK 950214

Per Magnusson, C4 KS 921124

Gabriel Johansson, Landskrona AK 010730

Martin Larsson, Sörby BoIS 881120

Hannes Brunner, Malmö LK 8306218

Thomas Lundström, Malmö LK 950708

Anton Olsson, Sörby BoIS 861011

Rasmus Stolt, HAK Greppet 891026

Jonas Rahmberg, C4 KS 820319     + veteran

Linus Röhman, Lunds TK 940713

94 kg

Pierre Andreasson, HAK Greppet 860630

Anders Brorsson, C4 KS 870801

Kalle Adamsson , HAK Greppet 910913

Rickard Persson, Sörby BoIS 710815    + veteran

Axel Härle, HAK Greppet 860327

Albin Leo, Landskrona AK 000314

 

105 kg

Andre Pancegrau, Landskrona AK 920310

Rayan Jawhr, Malmö LK 970424

Marcus Ahl. Landskrona AK 851020

Yonis Janabi, Sörby BoIS 900512

Anton Malmros, C4 KS 950728

 

+105 kg

Ulf Ingvert, C4 KS  620314   + veteran

Henrik Norberg, HAK Greppet 641117   + veteran

Marcus Mattisson, Sörby BoIS  880828

 

//LOS

   

 

 

 

Skribent: Patrik Helgesson
Epost: This is a mailto link

 


 Ny Eleiko

SMveckan

 

 



 

STF:s ÅRSMÖTE 2019


Aktuella tävlingar

17/8 JDM Skåne-Halland  
31/8 Arnepokalen  
21-22/9 JSM Eskilstuna  

 

 

Nya viktklasser


 

 

 

 

Postadress:
Skåne-Hallands TF
Lars-Olof Stålner, Nils Måns väg 4
295 35 Bromölla

Kontakt:
Tel: 045629779
E-post: This is a mailto link

Se all info