Hoppa till sidans innehåll

Startlista SM veteraner

2017-10-20 10:18
SM veteraner avgörs den 28 oktober i Bergsjö. Invägning för samtliga grupper klockan 09.00-10.00 och tävlingsstart klockan 11.00.
  • Uppdaterad: 2017-10-23 08:47

Följande tävlingsschema gäller:

Grupp 1: Herrar M10-M7, 9 anmälda

Grupp 2: Damer W4-W2, 8 anmälda

Grupp 3: Herrar M6-M5, 11 anmälda

Grupp 4: Herrar M4-M3, 10 anmälda

Grupp 5: Herrar M2-M1, 8 anmälda.

STARTLISTA SM VETERANER, BERGSJÖ 28 OKTOBER 2017 
           
1 M10 Grupp1 Per-Olov Hansson 1936 Karlstads AK
2 M9 Grupp1 Svante Forsberg 1941 Spårvägens TLK
3 M9 Grupp 1 Matts Andersson 1942 Karlstads AK
4 M8 Grupp1 Ronald Sandeberg 1950 Sörby BoIS
5 M8 Grupp1 Svante Ragnarsson 1947 Kalmar AK
6 M8 Grupp1 Arnold Boström 1946 Södra OLF
7 M8 Grupp1 Ulf Larsson 1948 Gävle KK
8 M7 Grupp1 Peter Norgren 1951 Rosenlunds AF
9 M7 Grupp1 Leif Harding 1951 Vallentuna TK
10 W4 Grupp 2 Eva Krönlein 1966 Mockfjärds AK
11 W3 Grupp 2 Åsa Uddén 1972 Väsby AK
12 W3 Grupp 2 Ulrika Andersson 1971 Bergsjö AK
13 W3 Grupp 2 Mia Arnhult 1969 Mockfjärds AK
14 W2 Grupp 2 Karin Nylén 1973 Vallentuna TK
15 W2 Grupp 2 Carina Sundberg 1973 Väsby AK
16 W2 Grupp 2 Lina Petrell 1973 Vallentuna TK
17 W2 Grupp 2 Anna Liljegren 1974 Vallentuna TK
18 M6 Grupp 3 Jarmo Järvinen 1953 Södertälje AK
19 M6 Grupp 3 Per Inge 1957 Stockholms AK
20 M6 Grupp 3 Tapio Kinnunen 1954 Spårvägens TLK
21 M6 Grupp 3 Peter Wahlgren 1955 Stockholms AK
22 M5 Grupp 3 Jukka Kinnunen 1958 Marks TK
23 M5 Grupp 3 Gunnar Zetterberg 1961 Väsby AK
24 M5 Grupp 3 Roland Plüss 1962 Stockholms AK
25 M5 Grupp 3 Zoltan Hodik 1961 Spårvägens TLK
26 M5 Grupp 3 Toni Johansson 1959 Vallentuna TK
27 M5 Grupp 3 Raimo Kortelainen 1961 Vallentuna TK
28 M5 Grupp 3 Jorma Kortelainen 1960 Vallentuna TK
29 M4 Grupp 4 Tomas Östlund 1967 Bergsjö AK
30 M4 Grupp 4 Lars Norrmén 1965 Bergsjö AK
31 M4 Grupp 4 Michael Conrad 1964 Malmbergets AIF
32 M4 Grupp 4 Henrik Norberg 1964 HAK Greppet
33 M4 Grupp 4 Bo-Göran Lundqvist 1963 Västerås AK
34 M3 Grupp 4 Rickard Persson 1971 Sörby BoIS
35 M3 Grupp 4 Mats Sjöström 1972 Bergsjö AK
36 M3 Grupp 4 Mohamad Baradee 1969 Sundsvalls AK
37 M3 Grupp 4 Christian Skyman 1972 Vallentuna TK
38 M3 Grupp 4 Tomas Karlsson 1972 Vallentuna TK
39 M2 Grupp 5 Ingemar Englundh 1973 Bergsjö AK
40 M2 Grupp 5 Tobias Viklund 1973 Sundsvalls AK
41 M2 Grupp 5 Johnny Sundström 1977 Östersunds AK
42 M2 Grupp 5 Robert Kronberg 1976 Mossebergs AK
43 M2 Grupp 5 David Larsson 1975 Karlstads AK
44 M1 Grupp 5 Roger Bolander 1979 Bergsjö AK
45 M1 Grupp 5 Jonathan Nilsson 1979 Spårvägens TLK
46 M1 Grupp 5 Janne Kinnunen 1978 Marks TK
Skribent: Håkan Johansson
Epost: This is a mailto link

 


Allsvenska serien 2018

Anmälningsblankett


Redovisning domare

Länk till domarsidan

 


 Aktuella tävlingar

1125 UJDM Stockholm  
1202 U14DM Landskrona  
1209 DM Sundsvall  
1216 HammarlingP  
1216 Umeå  

 

 

 

 


Aktuella utbildningar

 

Postadress:
Svenska Tyngdlyftningsförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: +46 (0)19 17 55 80, +46 (0)19 17 55 72
E-post: This is a mailto link