Hoppa till sidans innehåll

JSM i helgen

2018-09-14 13:16
I helgen avgörs JSM i Baltiska Hallen i Malmö. Tävlingarna startar klockan 11.00 bägge dagarna.
  • Uppdaterad: 2018-09-14 13:21

Lördagens tävlingarna innehåller damer klasserna 48-69 kg och herrar klasserna 56-85 kg. Söndag tävlar damerna i klass 75-över 90 kg och herrar 94 -över 105 kg.

31 damer och 42 herrar är anmälda.

Nedan presenteras startlistan.

  Klass Namn Förening
DAMER
1 48 Astrid Druga Allmänna SK
2 48 Alma Reinholds Sörby BOIS
3 53 Dio Ratsami Borlänge AK
4 53 Hanna Brodin Landskrona AK
5 53 Hanna Svenborger Mariestads AIF
6 53 Ida Margareta Wallin Mossebergs AK
7 53 Alba Lindfors Stockholms AK
8 58 Nora Basil Allmänna SK
9 58 Jennifer Orrgårde Borlänge AK
10 58 Amande Tornemark Sörby BOIS
11 58 Bianca Martin De Los Santos Moreno Vallentuna TK
12 63 Tuva Devad Allmänna SK
13 63 Julia Pettersson Bifrost AK
14 63 Alva Cederholm Bifrost AK
15 63 Alisa Rothstein Halmstad TSK
16 63 Cajsa Cederqvist Skara AK
17 63 Elin Almroth Sörby BOIS
18 63 Melina Lehtola Allmänna SK
19 69 Thea Berg Allmänna SK
20 69 Julia Jakobsson Bifrost AK
21 69 Wilma Antfolk Bifrost AK
22 69 Nicol-Alejandra Ericsson Malmö LK
23 69 Anna Fomina Mariestads AIF
24 69 Cecilia Lasson  Växjö AK
25 75 Tyyne Hanhela Allmänna SK
26 75 Anna Stoor Malmö LK
27 75 Sara Almroth Sörby BOIS
28 90 Alice Mogren Mariestads AIF
29 90 Ellen Eriksson Mariestads AIF
30 90 Ebba Bengtsson Norrköpings AK
31 +90 Maja Nilsson Mariestads AIF
HERRAR
1 56 Kevin Kurula  Allmänna SK
2 56 Lukas Billiera Halmstad TSK
3 56 Nils Andersson Landskrona AK
4 56 Linus Persson  Sörby BOIS
5 62 Liam Magnusson Borlänge AK
6 62 Johan Henriksson Enångers AK
7 62 Alexander Leyton Hak-Greppet
8 62 Jack Mattson Mossebergs AK
9 62 Kalle Lindholm  Spårvägens TLK
10 69 Joen Wikingsson-Sjöblom C4 Kraftsportsällskap
11 69 Mark Villarosa Hak-Greppet
12 69 Gabriel Abrahamsson Marks TK
13 69 Fabian Cabré  Spårvägens TLK
14 69 Eric Svensson Trelleborgs ABK
15 77 Ayob Husein  Allmänna SK
16 77 Albin Ekwall Bergsjö AK
17 77 Olov Andren Enångers AK
18 77 Adrian Öster Hak-Greppet
19 77 Alvin Broman  Landskrona AK
20 77 Sebastian Westerlund Spårvägens TLK
21 77 Johannes Papé  Spårvägens TLK
22 77 Samir Rabhi Vallentuna TK
23 85 Josef Forcado Allmänna SK
24 85 David Forcado  Allmänna SK
25 85 Dan Englund Fyshuset
26 85 Kevin Darazs Hak-Greppet
27 85 Cristian-Roberto Ericsson Malmö LK
28 85 Samuel Lundberg Skellefteå TLK
29 94 Alexander Antfolk Bifrost AK
30 94 Mohammad Safi Falu AK
31 94 Sokrates Grigoriadis Fyshuset
32 94 Albin Leo Landskrona AK
33 94 Pelle Andersson Skara AK
34 94 Theodor Lööv von Hage  Spårvägens TLK
35 94 Alfons Karlsson Sundbybergs AK
36 94 Olle Nilsson Sundsvalls AK
37 105 Jonathan Bergkvist  Allmänna SK
38 105 Carl Degerman Stockholms AK
39 105 Theodor Nilsson  Växjö AK
40 +105 Linus Törnlund Fyshuset
41 +105 Anton Mårtensson Malmö LK
42 +105 Ludwig Eriksson           
Skribent: Håkan Johansson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Svenska Tyngdlyftningsförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: +46 (0)19 17 55 80, +46 (0)19 17 55 72
E-post: This is a mailto link